Світові шедеври Пабло Пікассо в колекції Пархомівського музею

Пабло ПікассоПабло Пікассо (1881 – 1973) – видатний іспанський художник, скульптор, графік, театральний художник, кераміст і дизайнер. За своє життя створив близько 20 тисяч робіт. Будучи засновником цілого ряду художніх напрямків, мав виключний вплив на розвиток образотворчого мистецтва ХХ ст. Творчість його надзвичайно різноманітна, але завжди пройнята духом високого гуманізму.

Пікассо належить до паризької школи живопису, проте його мистецтво відрізняє справжній іспанський темперамент – пристрасний і ліричний, іронічний і жорстокий.

В колекції Пархомівського художнього музею ім П.Ф.Луньова є кілька картин відомого митця.

«Портрет Ф.-Ж.Кюрі»

«Портрет Ф.-Ж.Кюрі», автор - П.Пікассо, 1959 р.У «Портреті Ф.-Ж. Кюрі» (1959) виразно простежується майстерність художника у цьому жанрі образотворчого мистецтва. У роботі над портретами Пікассо завжди прагнув до невимушеності, вільного відображення своєї авторської інтонації, до передачі живого трепету життєвих вражень. У даній роботі – всього кілька нескладних штрихів, переривчастих ліній, але скільки в них найтонкіших спостережень, яка свіжість і цілісність миттєво схопленого враження від усього образу відомого вченого!

Фредерік Жоліо-Кюрі (фр. Jean Frédéric Joliot-Curie), до шлюбу — Фредерік Жоліо; 19 березня 1900, Париж — 14 серпня 1958, Париж) — французький фізик і громадський діяч. Лауреат Нобелівської премії з хімії (спільно з Ірен Жоліо-Кюрі, 1935).

 

«Голуб з гілкою маслини»

«Голуб з гілкою маслини» (1961), автор Пабло Пікассо«Голуб з гілкою маслини» (1961). Вперше «Голуба» Пікассо виконав 1949 р. для Паризького Конгресу Миру. Протягом багатьох років художник постійно розробляв цю тему, вводив різноманітну інтерпретацію у символічний образ. Одним із таких варіантів і є «Голуб з гілкою маслини», де гордий птах у вільному польоті несе світу благодатну звістку. Тисячократно відтворений у газетах, журналах, на плакатах, цей найпростіший з усіх малюнків, створених художником за його довге творче життя, став символом миру, прогресу, мистецтва для мільйонів людей.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *