Світові шедеври Н.П. Леже в колекції Пархомівського музею

Леже (Ходасевич) Надія Петрівна.

Ім’я художниці добре відоме як у Франції, так і на території колишнього Радянського Союзу. Її знають як талановитого цікавого майстра, чия творчість починалася у 1920-х рр. у студії одного з найвідоміших французьких художників ХХ ст. Фернана Леже.

Надія Леже свого часу передала музеям Радянського Союзу декілька робіт Фернана Леже, а також монументальні мозаїчні твори, створені нею особисто. Серед них – «Портрет В.Маяковського» та «Портрет П.Чайковського», які підкорюють теплим людським почуттям та живою думкою. В них відчувається непідробна цікавість автора до героїв своїх робіт. Використовуючи складну техніку мозаїки, художниця майстерно передає не лише портретну схожість, але й характер відомих особистостей – митців слова, пензля та музики.

This slideshow requires JavaScript.

Історична довідка:
Надія Петрівна Леже (по народженню – Ходасевич) народилася в селі Асяцішчи Вітебської губернії, за іншими відомостями — в селі Мажанка Мінської губернії 05 листопада 1904 р.

На початку 1920-х років вчилася у Владислава Страмінського в Смоленську, можливо і в Казимира Малевича у Вітебську. У 1923 р. на запрошення Страмінського переїхала до Варшави, вчилася в Академії Мистецтв у Варшаві. Вийшла заміж за художника Станіслава Грабовського. У 1924 р. разом з чоловіком переїхала до Парижа. Навчалася в Академії Сучасного мистецтва (фр. Académie Moderne), яку заснували Фернан Леже й Амаду Азанфан.

У 1927-1928 рр. брала участь у виданні франко-польського журналу «L’Art Contemporain — Sztuka Współczesna», де поєднувалося поезія і мистецтво. Від 1926 виставляла свої твори на виставках авангардного мистецтва.

У 1932 р. розлучилася з Грабовським і вийшла заміж за Фернана Леже.

Наприкінці 1940-х років переїхали на проживання в фр. Gif-sur-Yvette коло Парижу, де утримувала салон для художників і поетів. Після смерті Фернана Леже в 1955 р. в основному займалася пропагуванням його творчості.

Померла в Парижі 8 травня 1983 р.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *