Майстри японської графіки ХХ століття

Рік Японії в Україні     Благодійний Фонд “Харків з тобою” та Пархомівський художній музей в рамках “Року Японії в Україні” представляють Вам ексклюзивну виставку «Майстри японської графіки ХХ ст.», яка познайомить відвідувачів із серією графічних робіт японських майстрів гравюри: Судзукі КендзіОно Тадасіге та Варвари Бубнової.

Відкриває виставку серія робіт «Селяни» відомого японського графіка, ілюстратора, скульптора Судзукі Кендзі (1905 р.н.). Девізом своєї творчості він завжди ставив служіння народу. Художник багато подорожував країною, бував у селах, зустрічався з простими людьми, знайомився з їх життям і це давало йому постійний і багатий матеріал для творчості та мало плодотворний вплив на все його мистецтво. Серія «Селяни» відмічена правдивістю, реалістичністю та високою художньою майстерністю. Судзукі Кендзі створив образи працівників села з глибокою симпатією, з повагою до їх праці і чудовим знанням життя.

 

Відомий художник, критик, мистецтвознавець, один з найвизначніших спеціалістів з історії гравюри Оно Тадасіге (1909 р.н.) на виставці представлений роботою «Пейзаж». Гравюра приваблює не тільки віртуозною технікою виконання, а й побудовою кольорової і лінійної композиції, внутрішньою ритмікою, красою силуетів. Головне у роботах Оно – не сам пейзажний мотив, а внутрішній стан людини, перед якою він розгортається, його почуття, його настрій. Характерним для творчості Тадасіге Оно є вміння бачити у буденному прекрасне, у простому і повсякденному – величне.


Другу частину виставки складають роботи заслуженого художника Грузії Бубнової Варвари Дмитрівни (1886-1983), яка понад 30 років жила та працювала в Японії і залишила помітний слід у культурі цієї країни. Варвара Бубнова була членом численних художніх об’єднань Японії, брала активну участь у виставках і завжди мала великий успіх. Японський критик Судзукі Дзин’їті назвав її першою серед японських літографістів. В. Бубнова любила Японію, її народ, вивчала японське мистецтво, його прийоми, захоплювалась філософією. Вона як ніхто інший зуміла розкрити їхню суть, показати, що криється за зовнішніми, не завжди зрозумілими європейцям, формами. На виставці представлені роботи, створені Варварою Бубновою в Японії. Головна їх тема – це життя, побут простого народу та краєвиди країни.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *